Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali 33-letniego obywatela Somalii. Mężczyzna składał wcześniej wniosek o azyl na terytorium Niemiec. Teraz przez Polskę zamierzał dotrzeć na Maltę. Ostatecznie trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.
O błąkającym się cudzoziemcu poinformowali w poniedziałek (21 czerwca) policjanci z Radomyśla Wielkiego (woj. podkarpackie).

- Mundurowi ze Straży Granicznej kontrolujący legalność pobytu, znaleźli u mężczyzny dokumenty wydane przez władze Niemiec. Ustalono, że cudzoziemiec składał wcześniej wniosek o pomoc międzynarodową na terytorium tego kraju. Do Polski przyjechał bez wymaganych dokumentów. W trakcie rozmowy ze strażnikami granicznymi przyznał, że jego celem było wyspiarskie państwo-miasto Malta położone na Morzu Śródziemnym. Nie chciał podać motywu podróży - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został przebadany przez lekarza. W Placówce SG w Rzeszowie – Jasionce otrzymał posiłek oraz nowe ubrania. Decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na 3 miesiące. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemca w ramach tzw. procedury dublińskiej.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.