Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej ujawnili w paszporcie 48-letniej Ukrainki czternaście fałszywych odbitek stempli litewskiej, węgierskiej i greckiej kontroli granicznej. Fałszywki miały uwiarygadniać historię wcześniejszych podróży cudzoziemki do krajów Unii Europejskiej.
Do ujawnienia doszło w sobotę (3 lipca) na przejściu granicznym w Korczowej. Cudzoziemka została zatrzymana w trakcie kontroli na wjazd do Polski.
- Strażnicy graniczni zakwestionowali autentyczność odbitek stempli kontroli granicznej zamieszczonych w jej paszporcie. Stemple miały potwierdzać rzekome, wcześniejsze podróże do Litwy, Węgier oraz Grecji. Łącznie ujawniono czternaście takich odbitek. Podczas kontroli mundurowi z SG skorzystali ze specjalistycznego sprzętu do badania autentyczności dokumentów. Pomocna okazała się również współpraca międzynarodowa realizowana przez SG. Szybko potwierdzono, że cudzoziemka w rzeczywistości nie przekraczała granicy w dniach wskazanych na odbitkach stempli - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Postawiono jej zarzuty wykorzystania fałszywych dokumentów do czego się przyznała. Dobrowolnie poddała się karze czterech miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu na rok. Odmówiono jej wjazdu i skierowano na Ukrainę.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili prawie 2300 fałszywych dokumentów. Wśród nich było ponad 130 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej. Ponad 1,6 tys. fałszywek to dokumenty związane z zatrudnieniem cudzoziemców w Polsce.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.