Przemyt ponad 20 tysięcy sztuk i kilkudziesięciu opakowań farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu.
Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Budomierzu skierowali do szczegółowej kontroli autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. - Podczas rewizji pojazdu wykryte zostały znaczne ilości farmaceutyków stosowanych m.in. na odtrucie i oczyszczanie organizmu. Ponad 20 tys. tabletek i kilkadziesiąt opakowań preparatów ukrytych było przed kontrolą w bocznej ścianie autokaru - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Towar został zatrzymany do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożącej kierowcy zabezpieczona została kwota 2 tys. złotych.

KAS przypomina
Przy przewozie leków przez granicę obowiązują określone wymogi. Jeśli leczysz się i twoja kuracja będzie trwać również w czasie wyjazdu – sprawdź, czy Twoje leki nie są zabronione w państwie, do którego jedziesz. Taką informację powinieneś uzyskać np. w ambasadzie lub na stronach rządowych danego państwa. Jeśli zażywasz leki psychotropowe lub odurzające – powinieneś uzyskać zezwolenie na ich wywóz od Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Tego rodzaju farmaceutyki mogą być objęte ograniczeniami w przywozie w państwie, do którego jedziesz. Jeżeli zamierzasz przywieźć leki z innego państwa – możesz to zrobić, jednak w ilości do pięciu najmniejszych opakowań danego leku. Pamiętaj, że nie wolno przesyłać leków w paczkach lub listach.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.