Dziewięciu mężczyzn, którzy przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymała Straż Graniczna w pobliżu Bereżek w Bieszczadach. Dwóch z nich to organizatorzy przerzutu.
Zatrzymani do obywatele Somalii w wieku od 16 do 23 lat. Wcześniej również nielegalnie przedostali się z Turcji na Ukrainę. Zamierzali osiedlić się w Europie zachodniej. Oprócz Somalijczyków patrol Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymał dwóch Ukraińców (23 i 29 lat) organizatorów przerzutu.

Somalijczycy zatrzymani w Bieszczadach

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami. Dodatkowo, dwaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnej migracji i dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Somalijczycy zatrzymani w Bieszczadach

W ramach umowy o readmisji wszyscy zatrzymani zostali przekazani stronie ukraińskiej.

W 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 102 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. W większości byli to obywatele Afganistanu, Syrii oraz Turcji.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.