W Jasielskim Domu Kultury odbył się finał pierwszej edycji "Talenciaka"
9-letnia akrobatka Liwia Gałuszka została zwycięzcą pierwszej edycji "Talenciaka", organizowanej przez Jasielski Dom Kultury. Koncert finałowy z udziałem uczestników wyłonionych w eliminacjach odbył się 29 kwietnia br.

Pomysłodawcą konkursu była Katarzyna Korona, instruktorka tańca w JDK. - Talenciaki to nowa propozycja Jasielskiego Domu Kultury, której celem jest wypromowanie jasielskich talentów z różnych dziedzin i stworzenia im możliwości pokazania się na scenie przed dużą publicznością - wyjaśnia cel konkursu K. Korona.

finał talenciaków

Spośród 40 nadesłanych filmików, na których uczestnicy zaprezentowali swój talent, jury składające się z instruktorów muzyki, śpiewu, tańca i teatru wyłoniło 12 finalistów. Następnie każdy z nich miał możliwość dopracowania swojego występu pod okiem instruktorów JDK. Była też sesja zdjęciowa i wywiady, które dla finalistów były jednymi z pierwszych w życiu. - Podczas eliminacji braliśmy pod uwagę przede wszystkim talent. Oni musieli nas przekonać do siebie w tych filmikach. Uczestnicy super się zaprezentowali. To było najważniejsze kryterium - spojrzeliśmy na filmik i "tak, bierzemy go" - dodaje pomysłodawczyni.

Podczas koncertu finałowego w Jasielskim Domu Kultury wystąpiło 11 uczestników. Każdy z nich miał przypisany numer, na który po zakończonych prezentacjach publiczność oddawała swój głos, decydując tym samym o zwycięstwie.

Na scenie JDK pojawił się szeroki wachlarz talentów, od wokalnego, przez instrumentalny, taneczny, akrobatyczny po recytatorski. Jako pierwszy wystąpił młody perkusista Michał Kuchta, po nim zaprezentowała się rozśpiewana nastolatka Kamila Buglewicz. Jako trzeci, wiersz recytował Tymoteusz Łącki, natomiast Nikola Wątroba zabrała widzów w podróż po chmurach. Kolejny utalentowany młody człowiek, to ambitny gitarzysta Kacper Babiarz, który zagrał utwór Carlosa Santany.
Po nim wystąpiła uzdolniona wokalistka Wiktoria Ryznar, następnie podziwialiśmy popis gimnastyczny Liwii Gałuszki, recytację w wykonaniu Carmen Cyran i śpiew Zuzanny Gacek. Na zakończenie wystąpiła skrzypaczka Justyna Pięta, która kultywuje grę muzyki ludowej.

talenciaki Jasło

Finalistom towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Wojtka Nowickiego oraz tancerze przygotowani przez Katarzynę Koronę. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników odbyło się głosowanie, w wyniku którego statuetkę i tytuł Supertalenciaka zdobyła Liwia Gałuszka. - Jestem bardzo zaskoczona wygraną i bardzo się z niej cieszę. Ćwiczę od kilku miesięcy, przygotowywałam się z moim trenerem i choreografką - mówiła podekscytowana dziewięciolatka.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Dlatego też sala Jasielskiego Domu Kultury wypełniona była po same brzegi, a kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki, cała uwaga została skupiona na scenie. Fantastyczna gra świateł, muzyka, scenografia, kostiumy, talenciki - to wszystko złożyło się na wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, organizator zapowiada kolejną. I już zaprasza do udziału.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.