Podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego".
W piątek (10 czerwca) w Domu Dziecka w Kołaczycach podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego".
W imieniu Powiatu Jasielskiego umowę podpisali: Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, zaś z ramienia wykonawcy: Krzysztof Basamania - właściciel Firmy "KES-BUD" Krzysztof Basamania z Markuszowej.

Zadanie to zostało podzielone na trzy części i obejmuje termomodernizacje: Domu Dziecka w Kołaczycach, Zespołu Szkół nr 3 i II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, wraz z inteligentnym systemem energii.

Pierwsza część - dotycząca Domu Dziecka w Kołaczycach - obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych i poddasza oraz wykonanie elewacji budynku. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwi wewnętrzne, piwnice zostaną zaizolowane, a wokół budynku powstanie drenaż i opaska z kostki brukowej. Zaś istniejące schody zostaną wyremontowane.

Część druga to termomodernizacja Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, a trzecia - termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Tutaj zakres prac obejmuje m.in. docieplenie dachów i montaż nowych rynien, wymianę opraw świetlnych na LED, ale przede wszystkim montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z osprzętowaniem na dachach budynków.

Wartość inwestycji to 2 435 459 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 191 913 zł (90 % wartości zadania).

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Piotr Olszówka - Dyrektor ds. Rozwoju Relacji Społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego oraz dyrektorzy jednostek, w których prowadzone będą prace: Renata Pieta - Dyrektor Domu Dziecka w Kołaczycach, Agnieszka Chłopek - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle oraz Stefan Juryś - Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle .

- Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w trzech budynkach należących do Powiatu Jasielskiego, poprzez przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji wraz z budową inteligentnych systemów energii, czyli instalacji fotowoltaicznych. Pozwoli to nie tylko obniżyć wysokość rachunków, ale także doprowadzić budynki szkolne do standardu energetycznego "pasywnego" lub "prawie zeroemisyjnego". Bardzo cieszy mnie fakt, że na ten cel udało się pozyskać ponad 2 mln zł z Polskiego Ładu. W tym miejscu chciałbym, na ręce Pana Piotra Olszówki złożyć podziękowania dla Baku Gospodarstwa Krajowego za przyznanie tak dużych środków. Nie udałoby się to bez wsparcia naszych parlamentarzystów, którzy przysłużyli się do tego, że takie wsparcie otrzymaliśmy. Bardzo serdecznie im dziękuję za wspieranie naszego samorządu i pracę na rzecz Powiatu Jasielskiego - powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.