W Sławęcinie zakończył się remont zabytkowej kapliczki.
Zakończyły się prace związane z gruntownym remontem zabytkowej kapliczki w Sławęcinie. Według danych zawartych w Gminnej Ewidencji Zabytków, obiekt sakralny pochodzi z lat 1890 - 1910 i został wzniesiony w popularnym wówczas stylu neogotyckim.

Usytuowanie kapliczki, z jednej strony przy ruchliwej drodze krajowej nr 28, z drugiej w niecce pomiędzy stokami wzgórz sprawia, że obiekt szczególnie narażony jest na drgania, podmakanie i zawilgocenie.

W ramach prac remontowanych wykonano m.in.: odgrzybianie, izolacje przeciwwilgociowe, drenaż wokół fundamentów, naprawę zabytkowych murów, malowanie, odnowienie drzwi drewnianych oraz okien wraz z ościeżnicami, skucie starych tynków wewnętrznych, osuszenie oraz odgrzybienie ścian i sufitu wraz z gruntowaniem i odtworzeniem tynku.

Łączny koszt zadania wyniósł 23 985,00 złotych. Wykonawcą była Firma Remontowo - Budowlana Michał Dedo z siedzibą w Dobryni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.