Antoni Bogdanowicz patronem ulicy w Jaśle. Ma to związek z przypadającą w tym roku 30 rocznicą śmierci byłego dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle.
Radni Rady Miejskiej Jasła wyrazili zgodę na nazwanie ulicy, położonej w Jaśle w obrębie Błonie imieniem Antoniego Bogdanowicza. Ma to związek z przypadającą w tym roku 30 rocznicą śmierci byłego dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle.

O nazwanie w mieście ulicy im. Antoniego Bogdanowicza wpłynęły do burmistrza Jasła pisma od córki Anny Bogdanowicz, Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Jaśle oraz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Ulica mająca nowego patrona stanowi w części ul. Tadeusza Sroczyńskiego, a w części drogę łączącą ul. Lwowską z ul. Tadeusza Sroczyńskiego.

Antoni Bogdanowicz, lekarz medycyny (dyrektor PSSE w latach 1954-1992)
Był pierwszym organizatorem powstania profesjonalnej służby sanitarnej na terenie powiatu jasielskiego, na początku 1953 roku jako lekarz w PMRN Wydział Zdrowia, a od 1954 roku objął funkcję pierwszego dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Był jednym z najdłużej pełniących to stanowisko w Polsce. Zorganizował oddział zakaźny w Gamracie, a w istotnym stopniu przyczynił się do wybudowania oddziału zakaźnego szpitala w Jaśle.

Pełnił wiele funkcji kierowniczych w służbie zdrowia oraz liczne funkcje społeczne, był radnym, działał w Polskim Stronnictwie Ludowym. Za pracę zawodową i społeczną oznaczony był Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, posiadał również wiele odznaczeń resortowych. Był członkiem Zrzeszenia Więźniów Politycznych. Zmarł 29 września 1992 roku, został pochowany na Starym Cmentarzu w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.