Policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów.
W miniony czwartek (20 października), w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle i miało na celu zdiagnozowanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel, który przypomniał na wstępie o idei organizowania takich spotkań oraz wprowadził w tematykę omawianych zagadnień.

Podczas debaty, policjanci omawiali sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych i przestrzegali przed sytuacjami, których warto unikać, aby nie stać się ofiarą oszusta. Słuchacze wysłuchali także prelekcji Piotra Klimka Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, który omówił kwestie związane z prawami konsumentów oraz zasady bezpieczeństwa przy realizowaniu zakupów i zawieraniu umów.

debata społeczna

Funkcjonariusze przypomnieli również o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drogach w kontekście nowelizowanych przepisów. Zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako interaktywnego narzędzia pozwalającego na samodzielne zarządzanie bezpieczeństwem w pobliżu miejsca zamieszkania.

Główną częścią spotkania była dyskusja. Podczas wspólnej debaty policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez słuchaczy, wyjaśniali niezrozumiałe dla słuchaczy zagadnienia. Policjanci wysłuchali także wielu propozycji, uwag oraz oczekiwań w zakresie działalności Policji. W końcowej części spotkania, uczestnicy debaty wypełnili anonimową ankietę pozwalającą na sprecyzowanie wniosków w zakresie podejmowania działań wpływających na poprawę bezpieczeństwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.