Obchody Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się 31 marca w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.
Drugiego kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2008 r. aby zwiększać świadomość i wrażliwość społeczną w tym zakresie. Obchody Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się 31 marca w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Obchody Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu

W powiecie jasielskim, pod patronatem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu aktywnie uczestniczyły szkoły i placówki edukacyjne. Obchody sprowadzały się najczęściej do organizacji tematycznych zajęć edukacyjnych, konkursów i wystaw. Miała w tym udział także jasielska Fundacja Latawiec, która od dawna działa na rzecz osób ze spektrum autyzmu, pomagając w szerzeniu wiedzy oraz budowaniu akceptacji i zrozumienia.

Marsz modlitewny ku pamięci Jana Pawła II przeszedł przez Jasło
Wiele szkół i placówek edukacyjnych przystąpiło do popularnej inicjatywy "Świecimy na niebiesko". Uczniowie i nauczyciele, na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, ubierali się na niebiesko lub zakładali jakiś niebieski element ubrania. O Światowym Dniu Świadomości Autyzmu przypominały podświetlone na niebiesko budynki Starostwa Powiatowego w Jaśle i Młodzieżowego Domu Kultury.

Obchody Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu

Doskonałą okazją do podniesienia świadomości młodzieży na temat autyzmu było organizowanie klasowych wyjść do kina na projekcję filmu ‘Śubuk". Film przedstawia historię matki autystycznego chłopca, która mierząc się z bezduszną biurokracją zdołała wywalczyć istotne zmiany w systemie edukacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.