Firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic została wybrana jako wykonawca projektu krytego lodowiska w Jaśle. Wartość całego zadania wynosi ponad 8,7 mln złotych.
Miasto Jasło podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę krytego lodowiska w Jaśle. Wartość zadania, którego wykonawcą jest firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic, wynosi ponad 8,7 mln zł. Pierwszym etapem prac będzie opracowanie dokumentacji (do 8 miesięcy) i uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a następnym przystąpienie do robót budowlanych. W sumie wszystkie prace przy budowie lodowiska mają zakończyć się do września 2024 roku.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i Jacek Borkowski, skarbnik Jasła, a ze strony wykonawcy: Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik firmy InterHall Sp. z o.o. z Katowic.

podpisanie umowy w Jaśle

Firma InterHall zajmuje się projektowaniem i produkcją hal pneumatycznych. Ich hale są posadowione w Finlandii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech oraz w wielu innych krajach UE. W roku 2013 zadaszyli pełnowymiarowe boisko piłkarskie dla Legii Warszawa. W 2019 roku jako pierwsi wykonali boisko i bezlinkowe zadaszenie pneumatyczne nad pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim dla Jagiellonii Białystok. Dotychczas wykonali ponad 400 obiektów sportowych.

Zakres inwestycji obejmuje budowę całorocznego zadaszonego obiektu z funkcją lodowiska (alternatywnie boiska wielofunkcyjnego w sezonie letnim) o wymiarach 60x26 m i widownią na ok. 100 osób. Lodowisko posiadać będzie konstrukcję stałą zadaszoną, oświetlenie, monitoring oraz nagłośnienie. Funkcję zaplecza lodowiska stanowić będzie istniejące zaplecze znajdujące się w sąsiednim budynku hali sportowej.

Dla przypomnienia: obecne lodowisko jest niezadaszone o wymiarach 20 x 40 m. Funkcjonuje wyłącznie w okresie zimowym (przez około 3 miesiące). Znajduje się w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek
Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład - Pogram Inwestycji Strategicznych - 4,5 mln zł oraz z budżetu miasta - ponad 4,2 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.