Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle uczestniczyli w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.
Dni otwarte organizowane w szkołach ponadpodstawowych, to doskonała okazja, do zaprezentowania kierunków kształcenia uczniom klas ósmych szkół podstawowych. Dzięki obecności jasielskich policjantów, uczniowie zainteresowani nauką w szkole w Kołaczycach, mogli rozważyć propozycję wybrania klasy, której profil przygotuje ich do służby w Policji.

policjanci w szkole w Kołaczycach

Wczoraj funkcjonariusze z jasielskiej komendy brali udział w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Podczas tych spotkań mundurowi omawiali zawód policjanta oraz przybliżali jego tajniki. Opowiadali o ścieżce rekrutacyjnej do naszej formacji oraz wskazali cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do służby w Policji. Zaprezentowali radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, taki jak: alkomat, narkotester czy ręczny miernik prędkości. Zademonstrowali również wyposażenie policjantów w czasie zabezpieczenia imprez masowych czy meczów piłkarskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednostki broni, które są wykorzystywane podczas wykonywania różnych zdań przez funkcjonariuszy.

Potrącenie pieszej w Kołaczycach
Funkcjonariusze podczas spotkania przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdawali uczestnikom ulotki i broszury informacyjne. Oprócz policjantów, swoje zawody promowali również strażacy, strażnicy graniczni czy goprowcy.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach znane jest ze swojego profesjonalizmu w kształceniu właśnie w kierunku służby w Policji. Warto dodać, że wielu jej uczniów zostawało w przeszłości laureatami i finalistami ogólnopolskiej "Olimpiady Policyjnej" organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Laureat i finaliści tej olimpiady otrzymują indeksy WSPol i zostają przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany na tej uczelni, bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

policjanci w szkole w Kołaczycach

W tym roku pięcioro uczniów kołaczyckiego liceum zakwalifikowało się do finału centralnego tej olimpiady. Tegorocznym zwycięzcą XIV edycji ogólnopolskiej "Olimpiady Policyjnej" została Dominika Płaziak - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Serdecznie gratulujemy!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.