W wyniku interwencji policjantów z jasielskiej komendy, mężczyzna odpowiedzialny za uszkodzenie wiaty przystankowej w Czeluśnicy został zatrzymany. Według ustaleń, sprawca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.
W środę (26 kwietnia) przed godz. 17, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Czeluśnicy w gminie Tarnowiec ktoś niszczy wiatę przystanku autobusowego.

Do Czeluśnicy zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 27-latek, którego zastali na miejscu, nie przyznawał się do zniszczenia wiaty. Mężczyzna został przebadany na alkomacie. Urządzenie wskazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

- Następnie funkcjonariusze przejrzeli nagranie monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna kopie i uderza w wiatę oraz rzuca w nią kamieniami. 27-latek zaczął się tłumaczyć, że zdenerwował się, kiedy ze względu na jego stan nietrzeźwości, nie sprzedano mu alkoholu w sklepie. Mieszkaniec gminy Tarnowiec został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady- informuje KPP w Jaśle.

Strażacy z Jasła na podium
Mężczyzna został już przesłuchany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dla mężczyzny nie będzie to pierwsze zetknięcie z wymiarem sprawiedliwości. W przeszłości był on już karany za przestępstwa - naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zmuszania funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.