Dwa nowoczesne samochody trafiły do Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Przeznaczone będą do nauki jazdy dla uczniów.
Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle nabył dwa nowoczesne samochody przeznaczone do nauki jazdy dla swoich uczniów. Środki na ich zakup pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Uczniowie ZST, kształcący się na kierunkach mechanicznych, robiąc kurs prawa jazdy kategorii B, będą mogli korzystać z nowoczesnych samochodów wyposażonych w najnowsze systemy zapewniające bezpieczeństwo na drogach. Środki na ich zakup pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

W ramach zadania majątkowego pod nazwą "Zakup dwóch samochodów osobowych do prowadzenia nauki jazdy na potrzeby Ośrodka Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle" zabezpieczono w budżecie powiatu 100 tysięcy złotych. Środki te przeznaczono na zakup dwóch używanych samochodów: Suzuki Baleno i Hyundai i20.

Samochód Suzuki Baleno, z 2016 roku, z przebiegiem 41 tys. km, zakupiono za kwotę 33 100 zł w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Z kolei drugi samochód - Hyundai i20, z 2020 roku, z przebiegiem 20 208 km, za cenę 61 500 zł nabyto w Rzeszowie od dealera Hyundaia.

Sebastian Nowak z Jasła wśród najlepszych młodych cukierników w Polsce
Pojazdy te były używane jako samochody egzaminacyjne do zdawania egzaminu na prawo jazdy. Są wyposażone w znajdujący się na dachu plafon z literą L oraz dodatkowy pedał hamulca dla instruktora. Obydwa mają silnik benzynowy 1200 ccm, ponadto Hyundai ma zamontowaną instalację gazową.

- Z racji tego, że zakupiono samochody używane, będące na stanie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, samochody te mają już gotowe oprzyrządowanie do nauki jazdy. W niewielkim zakresie trzeba je będzie doposażyć i nasi uczniowie będą mogli z nich korzystać, doskonaląc umiejętności prowadzenia pojazdu - wyjaśnił starosta Adam Pawluś.

Szkoła oferuje bezpłatny kurs prawa jazdy w ramach obowiązkowych zajęć dla uczniów kształcących się na kierunkach technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.