Nowoczesna ekopracownia powstanie w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle.
W jasielskiej "Budowlance" powstanie ekopracownia przyrodnicza. Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim Starosta Jasielski Adam Pawluś podpisał umowę na dofinansowanie prawie 50 tysiącami złotych realizacji zadania pn. "Ekopracownia przyrodnicza w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle" z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Dzięki dofinansowaniu na rozwój infrastruktury edukacyjnej w ramach programu "Ekopracownie - zielone serce szkoły", uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Wczoraj w Rzeszowie odbyła się uroczystość podpisania umów z przedstawicielami organów prowadzących szkoły.

Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle ma kort tenisowy
W ramach zadania: "Ekopracownia przyrodnicza w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle" w "Budowlance" powstanie ekopracownia ze stanowiskami ćwiczeniowymi oraz przestrzeń ze stanowiskami dydaktycznymi, w której umiejscowiony zostanie, m.in. 75 calowy monitor multimedialny. Zostanie ona wyposażona m.in. w mikroskopy stereoskopowe, lupy stereo mikroskopowe, lornetki, wirtualne laboratoria przyrodnicze (geografia i biologia), zestawy preparatów tkankowych i tkanek zmienionych chorobowo.

Wartość projektu to 55 301,76 zł, z czego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie stanowić będzie 90% wartości zadania (49 771,58 zł). Pozostałe środki (5 530,18 zł) pochodzić będą z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Uczniowie z nowej pracowni będą mogli korzystać już w październiku.

- Cieszy mnie fakt, że w Zespole Szkół Budowlanych powstanie ekopracownia. Dzięki tak wysokiemu dofinansowaniu w Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powiat dołoży do inwestycji tylko 5,5 tysiąca złotych, a pracownia ta, która służyć będzie edukacji ekologicznej młodych mieszkańców naszego regionu, pozwoli na podniesienie świadomości ekologicznej i postaw proekologicznych. To ważna inicjatywa, która będzie przynosić efekt w przyszłości - powiedział starosta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.