W ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego uczestnicy projektu "Czas naŁuki" zmierzyli się w finałowym mini-turnieju łuczniczym.
W niedzielę (15 października) uczestnicy projektu "Czas naŁuki" realizowanego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego zmierzyli się w finałowym mini-turnieju łuczniczym. Ich wyniki potwierdziły umiejętności, które zdobyli podczas warsztatów, ale wydarzenie było przede wszystkim okazją do podsumowania nowej łuczniczej przygody.

Warsztaty łucznictwa tradycyjnego odbywały się na Przystanku Kwiatowa w Jaśle od lipca do października br. W trzech grupach, w kategoriach dzieci do lat 14, młodzież i dorośli początkujący oraz grupa zaawansowana, trenowało łącznie ponad 50 osób. Zajęcia prowadził Włodzimierz Woźnica, jaślanin, mistrz świata w łucznictwie tradycyjnym w roku 2022.

uczestnicy projektu Czas naŁuki w Jaśle

Uczestnicy uczyli się prawidłowej postawy i techniki łuczniczej, podstaw łucznictwa tarczowego i 3d, zasad używania sprzętu oraz bezpieczeństwa na strzelnicy. Przede wszystkim jednak spotkania były okazją do rozwijania zainteresowań oraz integracji jasielskich łuczników, zarówno tych początkujących jak i tych, którzy trenowali już wcześniej. Dzięki projektowi grupa "Łucznicy Jasło" stała się bardziej liczebna, widoczna a także zdeterminowana do dalszych treningów i pogłębiania łuczniczej pasji.

Część uczestników we wrześniu z sukcesem wystartowała w turnieju "Łucznicza Watra Field" w Stobiernej k/Dębicy. Także turniej zorganizowany na zakończenie projektu "Czas naŁuki" pokazał, jak wiele umiejętności zdobyli jaślanie podczas warsztatów. Wyniki osób początkujących były porównywalne z osiągnięciami łuczników zaawansowanych, w tym gościnnie strzelającego w turnieju Tomasza Kisielewicza, aktualnego mistrza Polski w łucznictwie tradycyjnym. Szczególnie zaś cieszą zaangażowanie, postawa i pierwsze łucznicze sukcesy dzieci i młodzieży. To najlepszy dowód na to, że jaślanie znaleźli nowy atrakcyjny i wartościowy sposób na własny rozwój, aktywność fizyczną i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Złote Gody w gminie Tarnowiec

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.