Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia w Korczowej zatrzymali 35 - letniego Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.
Mężczyzna był w zainteresowaniu służb w związku napadem na jubilera w Niemczech. Zrabował przedmioty o wartości 28 tysięcy euro.

35-letniego obywatela Ukrainy zatrzymano w sobotę (20 lutego), w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Cudzoziemiec podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

- W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że obcokrajowiec jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o napad z bronią w ręku. Wspólnie z innymi sprawcami napadł na sklep jubilerski. Wedle posiadanych informacji zrabował biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości 28 tysięcy euro - poinformował chorąży sztabowy Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec zastał zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. - W trakcie zatrzymania nie sprawiał problemów i wykonywał polecenia mundurowych. Decyzją sądu został aresztowany na okres 60 dni. W tym czasie będzie prowadzone postępowanie ekstradycyjne do Niemiec - dodał Piotr Zakielarz.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.