Blisko 350 paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej podczas kontroli drogowej busa z Ukrainy. W wykryciu kontrabandy pomógł pies Aris.
- Mobilny patrol funkcjonariuszy KAS i SG zatrzymał do kontroli na drodze kierowcę busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podejrzewając, że kierowca może przewozić nielegalne papierosy pochodzące z przemytu, samochód został skierowany do szczegółowej kontroli na pobliskim przejściu granicznym w Korczowej. Z pomocą psa Arisa wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, funkcjonariusze dotarli do skrytek z papierosami - relacjonuje młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Aris miał nosa

Kierowca przewoził prawie 350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grzywny grożącej kierowcy zabezpieczona została kwota 3,4 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.