Sześciu obywateli Nepalu pieszo przekroczyło „zieloną granicę” z Ukrainy do Polski. Imigrantów zatrzymała Straż Graniczna w Bieszczadach. Teraz czeka ich readmisja z powrotem na Ukrainę.
W minioną niedzielę, 25 kwietnia, w rejonie Mucznego funkcjonariusze Straży Granicznej z Czarnej Górnej zatrzymali grupę mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat. W wyniku sprawdzeń okazało się, że są to obywatele Nepalu, którzy od kilku miesięcy legalnie przebywali na Ukrainie.

- Przyznali, że granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo, a celem ich podróży miała być Hiszpania. Z uwagi na stan zdrowia jednego z zatrzymanych na miejsce zostało wezwane pogotowie. Aktualnie stan zdrowia wszystkich cudzoziemców jest dobry. Po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę - poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku bieżącego roku jest to drugie zdarzenie zatrzymania nielegalnych imigrantów na tzw. zielonej granicy państwa.